Obchody 140-lecia OSP Strumień

7 maja 2016 roku Nasza jednostka obchodziła Jubileuszu 140 – lecia. Uroczystość rozpoczęła się uroczystą polową Mszą Św. odprawioną przez kapelana strażaków Diecezji Bielsko-Żywieckiej ks. Tomasza Wojtyłę, ks. Prałata Oskara Kuśkę oraz ks. Stanisława Bindę.

Po Mszy Świętej w paradnym szyku na czele z orkiestrą dętą i pocztami sztandarowymi, wszyscy przemaszerowali pod remizę OSP Strumień, gdzie w obecności księży, władz strażackich, parlamentarnych i samorządowych odbyły się główne uroczystości jubileuszowe, złożono meldunek, a następnie przy dźwiękach hymnu, wciągnięto flagę państwową na maszt. Ważnym momentem było przekazanie decyzji o wejściu OSP Strumień do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, a także poświęcenie wozu bojowego, którego odremontowanie wzięli na swoje barki sami druhowie.

Po przywitaniu wszystkich zebranych druhów i gości Prezes dh Bronisław Jurczyk przybliżył rys historyczny naszej jednostki. Jubileusz 140 - lecia był także znakomitą okazją do wręczenie medali i odznaczeń dh z naszej gminy, gdyż jubileusz był połączony z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.

Uchwałą Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP RP w Katowicach Złotym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa” odznaczony został dh Bronisław Jurczyk,

Brązowym Medalem „Za Zasługi Dla Pożarnictwa” odznaczona została dh Bibiana Duda.

Uchwałą Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Cieszynie odznakę „Strażak Wzorowy” otrzymali druhowie:

dh Filip Biedrawa,

dh Damian Borkowski

dh Andrzej Frolik.

Odznaki „Za wysługę lat” nadane przez Zarząd Miejsko-Gminnego Związku OSP RP otrzymali:

dh Antoni Strządała za 50 lat służby,

dh Jacek Jagieła za 20 lat służby,

dh Tomasz Wojtyła za 20 lat służby,

dh Grzegorz Dziendziel za 20 lat służby,

dh Sławomir Pilch za 10 lat służby,

dh Marcin Indyk za 10 lat służby,

dh Mateusz Papkoj za 5 lat służby.

Po wręczeniu wyróżnień głos zabrali zaproszeni goście. W uroczystościach jubileuszowych wzięli udział m.in. Radna Sejmiku Województwa Śląskiego Danuta Kożusznik, Starosta Cieszyński Janusz Król, Burmistrz Strumienia Anna Grygierek, Przewodniczący Rady Czesław Greń oraz Radni, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Cieszynie dh. Rafał Glajcar, Komendant PSP w Cieszynie brygadier Jan Kieloch, Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Strumieniu dh  Marek Omozik, Komendant Miejsko Gminny dh Ireneusz Nowak, Komendant Komisariatu Policji Podinspektor Robert Kamiński, Ks. Karol Macura, Ks. Tomasz Wojtyła, Ks. Prałat Oskar Kuśka, Ks. Stanisław Binda.

październik 2017

Nasi przyjaciele