MDP

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

Nowy nabór członków do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej (MDP) rozpoczyna się początkiem wiosny. W tym gronie znajdują sie zarówno chłopcy jak i dziewczyny.

mdp osp

Na pierwszych spotkaniach młodzież zapoznaje się głownie z działalnością jednostki i sprzętem pożarniczym, jakim dysponuje nasza jednostka.

Wczesną wiosną są pierwsze treningi i przygotowania do zawodów sportowo-pożarniczych. Szkolenia odbywają się regularnie przynajmniej raz na dwa tygodnie, a z czasem zbliżających sie zawodów raz w tygodniu. W okresie zimowym członkowie zapoznają sie ze strukturą organizacyjną, głównymi celami i założeniem straży pożarnej. Na spotkaniach jest omawiane działanie i przeznaczenie poszczególnego sprzętu pożarniczego znajdującego się na wyposażeniu jednostki.

mdp osp2

Członkowie MDP licznie biorą udział w różnych uroczystościach tj. Dzień Strażaka, warta przy Bożym. Młodzież także uczestniczy w eliminacjach ogólnopolskiego turnieju wiedzy przeciwpożarowej.

Dzięki temu że możesz być członkiem MDP, szybciej przyswoisz wiedze którą będziesz mógł wykorzystać podczas akcji. Każdy z członków MDP może stać sie w przyszłości członkiem czynnym ochotniczej straży pożarnej i wtedy będzie mógł dalej rozwijać swoje umiejętności w tej dziedzinie.

Zachęcamy chętnych i młodych do zaangażowania się w działalność MDP poprzez wstąpienie w szeregi OSP i uczestnictwie w życiu jednostki.

październik 2017

Nasi przyjaciele